Kilo Ayarlama Desteğiniz Lida

Omega 6 yağları alarak vücutta iltihaplanma düzeyini, toksik radikal yani iltihap yapıcı madde üretimini, ve gibi nörolojik hastalıklara yakalanma riskinizi, kalp ve damar hastalıkları, kanser, kronik yorgunluk, diyabet gibi pek çok önemli metabolik hastalığa yakalanma riskinizi artırmış olmaktasınız. Bu hastalıkların tedavisi sırasında lida kilo verme hapı kullanmadan önce doktora danışın. Dolayısı ile iltihaplanmanın baskılanmasıyla hastalıklara karşı dirençli olabilmeniz için mutlaka tüketeceğiniz omega 3 yağlar kadar iltihaplanma ve hastalıklarınıza kılıf hazırlayan omega 6 yağları da bilmeniz gereklidir. Omega 3 ve omega 6 yağların hangi gıda maddelerinde daha bol bulunduğunu bilir ve beslenmeniz lida kullanımınızı ona göre ayarlarsanız, iltihaplanma ve hastalıklara yakalanma riskiniz de o kadar düşük olacaktır. Omega 6 yağlar vücutta prostoglandin E tip 2 hormonlarını artırır. Omega 3 yağlar ise Prostoglandin E tip 1 hormonlarını. Zayıflama sırasında inorganik maddeler ve lida kullanmak zayıflama sürecini hızlandıracaktır.

Prostoglandin E tip 1 hormonları oksidasyonu baskılar yani antioksidant etkidedir ve bu nedenle lida form hapı toksik radikal yani iltihap yapıcı madde üretimini de azaltıcı etkide bulunur. Tersine prostoglandin E tip 2 hormonları oksidasyonu ve neticesindeki toksik radikal üretimini artırarak iltihaplanmayı ve hastalıkları tetikleyen zararlı hormonlardır. Omega 3 yağlar 1. tip prostoglandinleri artırma yolu ile oksidayon ve onun toksik radikallerini azaltarak iltihaplanma ve hastalıklara karşı direnç sağlarken omega 6 yağlar tersine 2. tip prostoglandinleri uyararak oksidasyon ve toksik radikal üretimini artırmakta ve iltihaplanmayı şiddetlendirmektedir.

Omega 3 yağlar en fazla keten tohumu, çilek, mor üzüm, brokoli, yağlı balık etleri, ıspanak, brüksel lahanası, soya ve belli miktarlara kadar kabuklu yemişlerde mevcuttur ve lida destekli diyetlerde rahatlıkla tüketilebilir. Özellikle omega 6 yağların fazlalığı ve omega 3 yağların daha az oranda alınması neticesinde tiroit hormonları normal düzeyde görülmesine karşılık, hücre ve kandaki etkime düzeyi azalmakta, kısaca etkinliği azalmakta ve lida kullanılmaz ise buna bağlı olarak vücutta iltihaplanma oluşabilmektedir.

Omega 6 yağları önceki yayınlarımdan hatırlayacaksınız. Aslında medyamızda sürekli olarak olumlu etkilerinden dolayı omega 3 yağlar ve lida kapsül üzerinde durulmakta buna karşılık omega 6 yağlara pek yer verilmemektedir. Omega 6 yağlar da en az omega 3 yağlar kadar önemlidir. Zira vücudumuzda iltihaplanmanın baskılanmasından, alerji, uykusuzluk, depresyon, diyabet, obezite, yorgunluk gibi pek çok hastalığa karşı omega 3 yağların koruyucu etkileri saptanırken, omega 6 yağlarda tersine hep olumsuz etkiler belirlenmiştir.