Zayıflamaya Yeşil Çay Etkisi

Ne kadar çok yeşil çay tüketirseniz, koroner arter rahatsızlığı riski de o kadar azalır. Yeşil çayın kolesterol düşürücü etkisi hem hayvan hem de insan üzerindeki epidemiyolojik araştırmalarda kanıtlanmıştır.

Circulation Journal’ da Temmuz 2004′te yayımlanan, “Yeşil Çay Tüketiminin Koroner Arter Rahatsızlığının Gelişimi Üzerindeki Etkileri” başlığım taşıyan bir makalede “hastalar ne kadar çok yeşil çay içiyorlarsa, koroner arter rahatsızlığına yakalanma olasılıkları da o kadar düşüyor,” sonucuna vardılar.

Yeşil çay, zayıflama kapsülü Lida ile kilo vermek isteyen kişilere de yardımcı olabilir. American Journal of Clinical Nutrition’da yayımlanan bir araştırmada, yeşil çay içirilen erkekler yeşil çaydan farklı ancak ona çok benzer bir içecek tüketenlere kıyasla daha çok kalori harcadı, hatta kafeinin olası etkisinin geçmesi beklendikten sonra bile.

Arkadaşım Dr. Shari Lieberman yeşil çayın metabolizmayı kafeinin tek başına yaptığından çok daha fazla çalıştırdığını dile getiriyor. Her ne kadar yeşil çay takviye ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen kilo verme üzerine yapılan araştırmaların sonuçları çok karışık olsa da çeşitli hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde yeşil çayın kan şekerini düşürme becerisi de kanıtlanmıştır.